Müşteri Hizmetleri:
(226) 550 0000

4 Sütunlu Elektro-Mekanik Akıllı Lift(SMART4-5000)


Marka - Model: ENKAY
Teslimat Süresi: Bölgesel sevkiyatlarda farklılık olabilir. 15 İş günü
Ürün Kodu: SMART4-5000
Bu üründe uygulanan en uygun kampanyalar
Kampanya :Bu üründe aktif kampanya yoktur.

GENEL ÖZELLİKLER

Özelleştirilebilir Kullanım Liftinizi kendi tercihlerinize göre özelleştirebilirsiniz. Kullanıcı menüsünden &oum


Hemen fiyat teklifi alabilirsiniz.


GENEL ÖZELLİKLER

Özelleştirilebilir Kullanım Liftinizi kendi tercihlerinize göre özelleştirebilirsiniz. Kullanıcı menüsünden özelleştirme yaptığınızda ve kaydettiğinizde liftiniz artık sizin daha önceden belirttiğiniz düzene göre çalışabilir. Minimum Yükseklik, Maksimum Yükseklik, Ce Stop Modu, Senkron ölçüsü vs. ayarlayabilirsiniz. Örneğin: Jeep tarzı yerden yüksek araçlarda çalışıyorsunuz. Liftinizin alt durma konumunu yukarıya ayarlıyarak daha hızlı yükleme ve indirme yapabilirsiniz. Tavan yüksekliği düşük bir çalışma ortamınız varsa maksimum yüksekliği düşük ayarlayabilirsiniz. Lastik değişimi için kullanacaksınız ve sadece 0 cm ile 120 cm arası çalışmak istiyorsunuz dilediğiniz ayarı yaparak liftinizin artık istediğiniz biçimde çalışmasını bir kaç tuşla yapabilirsiniz. Kısacası liftinizi istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

Matris Senkronizasyon Sistemi Liftinizin dengelemesini sağlayan sadece Enkay'a ait özel bir dengeleme sistemidir. Bu dengeleme sisteminde dengelemeyi yapan özel bir işlemci bloğu bulunmakta ve tamamı bu işlemi yapmak üzere tasarlanmıştır. Liftiniz maksimum 1 cm senkron farkı ile çalışırak dünyada ki en mükemmel sistemler arasında yerini almıştır.

Gelişmiş Güç Yönetim Sistemi Liftiniz 3 Faz (Sanayi Elektriği) çalışır ve dünyada eşine az rastlanır şekilde nötr akıma ihtiyacı olmadan çalışır. Şebekeden kaynaklı nötr enerji problemlerinden etkilenmez. Liftiniz aynı zamanda faz kaybı, enerji düşüklüğü veya yüksekliği, faz sıralaması gibi değerleri ölçerek olabilecek şebeke hatalarına karşı kendini ve operatör güvenliğini en üst düzeyde korur. Motorların oluşabilecek hatalara karşı korunması da gelişmiş güç yönetiminin bir unsurudur. Liftinizin tüm enerji hattı tek bir özel kablo ile sağlanarak tüm kablolama kirliliği ortadan kaldırılmıştır. Liftiniz operatör güvenliğinin üst düzeyde sağlanması adına konrol, kumanda ve yardımcı cihazlarda 24 VDC akımla çalıştırılır.

Dokunmatik Ekran Liftin tüm değerlerini takip edebilmeniz artık daha kolay 5" dokunmatik ekran ile animasyonel kullanım kolaylığı…

Arıza Bilgi Sistemi Liftiniz liftte problem yaşayabileceğiniz 25 farklı arızayı, çözümünü ve arıza kaynağını operatöre aktaran sistemlerle donatılmıştır.

Kullanıcı Bilgilendirme Sistemi Liftinizde oluşabilecek hatalara ve kullanıcıların etkin kullanımının güçlendirebilmek adına uyarı sistemleri ile donatılmıştır. (Şebeke problemleri, Lift üzerindeki cihazların çalışma durumları, Liftin mesafe bilgileri, vs)

Şifreli Kullanıcı Tanımlama Liftinizin farklı kişi yada kişilerce kullanımını istemediğiniz durumlarda sisteme 4 farklı tip personel tanımlayabilirsiniz. Liftinize usta atayıp, atanan usta dışında herhangi birinin kullanımını engelleyebilirsiniz. Aynı lifte 4 kullanıcıya kadar atama yaparak herbir usta yada personelin çalışmalarını takip edebilirsiniz.

Kullanıcı Dostu Arayüz Tasarımı Liftinizde tüm detayları takip edebilmeniz ve rahat kullanım için ekran ve standart buton mevcuttur.

Elektronik Güvenlik Sistemi Liftinizde hareketi sağlayan motorlar kontaktör denilen röleler vasıtasıyla sürülür kontaktörlerde en çok karşılaşılan sorunların başında yapışması (sürekli enerji akışı) bu durumda sistem sorunu algılayarak kontrolsüz hareketi durdurmakla kalmaz hangi kontaktörde arıza olduğunu operatöre bildirir.

Smart liftler elektronik olarak her iki motoru aynı anda hareket ettirerek çalışırlar ve bu işlemi sensörler vasıtayısla gerçekleştirirler. Sütunların eşit hareketi sağlayan bu sensörlerden herhangi birinde bir sorun oluştuğunda sistem kendini korumaya alarak hareketi durdurur ve hangi sensörde arıza olduğunu operatöre bildirir. Minimum ve Maksimum seviyelerde durdurma swichleri bulunur. Liftiniz konum bilgisi ile hareket ettiğinden dolayı bu swichlere ihtiyac duymazlar olabilecek hadiseleri engellemek adına sisteme ilave emniyet olarak takılırlar.

Çift Yataklamalı Sistem Sonsuz dişli mil lift üzerine çift yataklama ile bağlantılıdır. Bu durumda sürtünme katsayısı aşağı veya yukarı yönlü harekette olağan üstü düzeyde düşürülmüştür.

Sıvamalı Yağlama Sistemi Yağ haznesine doldurulan yağ süngerimsi özelliğe sahip keçeler yardımıyla emilir. Liftin her hareketinde mili sıvayarak yağlama yapar. Pompalı yada muadil sistemlerle kıyasla, kullanım yağının akması, gereksiz fazla yağ tüketimi, eksik yağlama gibi sorunları bertaraf eder.

Cebri Kilit - Güvenlik Sistemi Liftiniz ana taşıyıcı somun ve bu somunun hemen altında ikinci bir emniyet somunu ile çalışır. Liftinizde ayrıca bu iki somunla beraber çalışan kilit sistemi mevcuttur. Hem emniyet somunu hem kilit sistemi kullanılan ender ürünlerdendir. Özetle sistem ana taşıyıcı somun üzerinde hareket eder, zamanla ana somunun aşınması halinde yük emniyet somununa geçer bu sırada liftinizin kilit sistemi atar, Operatörün bu durumu anlaması güçtür lakin artık yük emniyet somunundadır, Tamirat işleminiz bittikten sonra yükü aşağıya indirillir, yeni bir tamirat işlemi için yükleme yapılınca kilit sistemi kilit damağına takılır ve yaklaşık 10 cm den daha yukarı bir harekete izin verilmez sistem mekanik olarak kilitlenir. Ana somun değişimi yapılmadan ve cebri kilit sistemi yuvasına oturtulmadan lift mekanik olarak servis modunda kalır. Bu sistemle hatalı yükleme dışında lift düşürmelerinin kesin olarak önüne geçilir. Enkay ürünlerinde 30 yılı aşkın süredir düşmüş lift örneğine rastlanmamasının altında yatan sebeplerin başında işte bu güvenlik sistemi gelir.

Acil Stop - Uyarı Sistemleri Liftinizde 1 adet acil durdurma butonu ve Sesli İkaz için 1 adet Buzzer bulunmaktadır. Opsiyonel olarak ilave Acil Stop, Flaşör Bağlantısı yuvaları mevcut olup siparişinize ek olarak yada daha sonra takılmasına olanak vardır.

Opsiyonel Aksesuarlar 5V-24V DC 1 A şarz istasyonu, Akü şarz sistemi, Arıza tespit sistemi, Araç altı aydınlatma sistemi, Kolbaşı adaptörleri, Rampa Sistemi,

Robotik Boyama Liftlerimiz full otomasyon boya tesisimizde insan eli değmeden elektro statik toz baya ile robotik boyama yapılarak üretilir. Liftin her noktasında eşit dağılmış boya, çeliği paslanma ve korezyona karşı ömrünü uzatarak dışarıdan gelebilecek darbelere karşı görüntüsünü uzun süre korur.

Robotik Kaynak Liftlerimiz robotik kaynak ile insan eli değmeden üretilir. Personel kaynaklı hataların tamamı bertaraf edilerek banttaki tüm ürünlerde aynı hassasiyet ve mukavemet yakalanmış olur.

Lazer Kesim Liftlerimiz tüm parçaları geleneksel yöntemlerin dışında lazer cihazlarla pürüssüz olarak kesilir. Bu sayede gözle görülür kalitede bir ürüne sahip olmuş olursunuz.

Ergonomik Platform Tasarımı Yerden yüksekliği 16 cm olan platform yapısı ile rahat yükleme boşaltma imkanı en üst düzeye çıkarılmıştır.

Güncelleme Desteği Sistem iyileştirmelerini ömür boyu ücretsiz(yazılım) edinebilirsiniz

İş Ortaklarımız Yerli sermayeye önem vererek alanında kendini ispatlamış TSE, CE belgeli firmaları iş ortaklarımız olarak seçiyoruz. Yerli imkan olmadığı durumlarda Türkiyede yatırım yapan iş ortakları tercih ediyoruz. İş ortaklarımızdan bazıları Schneider, Abb, Emas, Wago, Trio, Tense, Çetinkaya, Gwest, Mete Enerji, v.s dir.

Servis Hizmetleri Türkiye çapında büyük şehirlerde bölge bayii ve muhtelif bir çok ilde de bayi mevcuttur. Tüm müşterilerimiz ihtiyac duyabilecekleri destek için çağrı merkezimizi arayabilir. Çözüm sağlanamaması durumunda en yakın bayii veya fabrika satış sonrası hizmetler biriminden yerinde servis hizmeti alabilirler.

Garanti Garanti şartları sağlanması kaydıyla imalat ve montaj hatalarına karşı 2 yıl garanti verilir. Opsiyonel olarak garanti süresi uzatılabilir.

Bakım-Servis Liftinize 6 ayda bir bakım yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca düzenli bakım yaptıran müşterilerimize 2 yıl sonunda ilave 1 yıl garanti hediye edilmektedir. Yılda bir fenni muayene ve kontrol yaptırmak çalışma bakanlığı genelgesi kapsamında zorunludur.

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

Anma Yükü

5000Kg

Maks. Kaldırma Yüksekliği

1750mm

Min. Araç Yüksekliği

100mm

Toplam Genişlik

3700mm

Toplam Yükseklik

4500mm

Lazer Yardımcı

Opsiyonel

Sütunlar Arası Ara Mesafe

2300mm

Aydınlatma Sistemi

Opsiyonel

Platform Arası Mesafe

Hareketli ayarlanabilir.

Motor Gücü

2X3,5kW :380V

Enerji

380V

Sigorta Akımı

2X25A

Mil Hatvesi

5 Hatve

Somun Cinsi

12 Kalay Bronz

Sifreli Kullanım Özelliği

Var

Kullanıcı Yönetim Sistemi

Var

Ce-Stop Özelliği

Var

Log Kaydı Tutma

Var

Faz Koruma

Var

Dil Seçeneği

Türkçe ve Opsiyonel İngilizce

Özelleştirilebilir Kontrol Sistemi

Var

Kullanıcı Yetki Tanımlama Sistemi

Var

Faz Sırası Rölesi

Var

Faz Kaybı Rölesi

Var

Servis Modu Seçimi

Var

Motor Koruma

Var

Pako Şalter

Var

Sesli ikaz

Var

Kontrollü iniş Sistemi

Var

Senkronizasyon

Full Otomatik

Ekran

5" Dokunmatik + Buton Kontrol

Acil Stop

Var

Kontaktör Yapışma Kontrol Sistemi

Var

Limit Anahtarları Kontrol Sistemi

Var

Sütun Mesafe Göstergesi

Var (Animasyonel+ mm Cisinden)

Senkron Ölçüsü

: 10mm- Opsiyonel :2,5mm

Başlangıçta Senron

Var (Her Seviyede)

Kontrol Teknolojisi

4 Katman Elektronik Kart

Lift Arıza Tespit Sistemi

Var

Flaşör

Opsiyonel

Sensör Kontrol Sistemi

Var

Ayarlanabilir Platform

Var

Min. Yükseklik Ayarı

160mm

Kaldırma Süresi

Yaklaşık 60 Sn

Uygun Araç Tipleri

Binek, Hafif Ticari, Suv, Jip, Minibüs

Platform Uzunluğu

6000mm

Paltform Genişliği

600 mm

Yükleme Rampası

1000 mm

Toplam Uzunluk

7000 mm

Araç Ebatı

5 — 14 kişilik minibüslere kadar.

 

Bu üründe aktif kampanya yoktur./p>

Ürün kampanya kapsamında olmadığı için taksit seçenekleri görüntülenemez. Fiyat teklifi talebinde bulunabilirsiniz.

Bu kategorideki diğer ürünler


Geri Dön