Müşteri Hizmetleri:
(226) 550 0000

2 Sütunlu Akıllı Lift (Şasesiz) 3500 KG(SMART2-3500)


Marka - Model: ENKAY
Teslimat Süresi: Bölgesel sevkiyatlarda farklılık olabilir. 15 İş günü
Ürün Kodu: SMART2-3500
Bu üründe uygulanan en uygun kampanyalar
Kampanya :30. Yıla Özel Kampanya 25

Enkay Türkiye’de ve Dünyada kendi sınıfındaki en gelişmiş akıllı lift sistemini gururla dünya pazarına sunmuştur. Dünya pazarında ülkemizi en iyi şekilde temsil etmekten gurur du


3.900,00 $95.124,22₺


Enkay Türkiye’de ve Dünyada kendi sınıfındaki en gelişmiş akıllı lift sistemini gururla dünya pazarına sunmuştur. Dünya pazarında ülkemizi en iyi şekilde temsil etmekten gurur duyuyoruz.

Şasesiz(Platformsuz), full elektronik kontrol sistemli, çift motorlu tasarım,

Otoblokajlı trapez vidalı mil, otomatik kilitleme özellikli döküm kilit cebri kilit, broz ana taşıyıcı somun, bronz emniyet somunu ile artırılmış 4 lü mekanik kilitleme sistemli

Tamamen robotik fikstür ve robotik kaynaklarla üretilen Türkiye’de sadece Enkay ürünlerinde bulunan ve dünyada sadece birkaç örneği bulunan en üst hassasiyetlerle üretilen sistemlerdendir.

Sütun ara mesafeleri genişletilmiş dizayn ile rahat yükleme ve boşaltma yapılabilmesi en üst düzeyde sağlanmıştır.

Otomatik yağlama sistemi ile minimum bakım maksimum performans ürünüdür.

Bronz taşıyıcı (ana) somun ve bronz emniyet somunu ile çift bronzlu ender ve maksimum güvenlikli sistemlerdendir.

Tamamen robotlarla robotik olarak full otomasyon entegre boya tesisinde elektro statik toz boya ile boyanmaktadır.

 

Ürünümüzün genel ve teknik özelliklerine daha yakından bakalım…

Özelleştirilebilir Kullanım Liftinizi kendi tercihlerinize göre özelleştirebilirsiniz. Kullanıcı menüsünden özelleştirme yaptığınızda ve kaydettiğinizde liftiniz artık sizin daha önceden belirttiğiniz düzene göre çalışabilir. Minimum Yükseklik, Maksimum Yükseklik, Ce Stop Modu, Senkron ölçüsü vs. ayarlayabilirsiniz.
Örneğin: Jeep tarzı yerden yüksek araçlarda çalışıyorsunuz. Liftinizin alt durma konumunu yukarıya ayarlıyarak daha hızlı yükleme ve indirme yapabilirsiniz.
Tavan yüksekliği düşük bir çalışma ortamınız varsa maksimum yüksekliği düşük ayarlayabilirsiniz.
Lastik değişimi için kullanacaksınız ve sadece 0 cm ile 120 cm arası çalışmak istiyorsunuz, dilediğiniz ayarı yaparak liftinizin artık istediğiniz biçimde çalışmasını bir kaç tuşla yapabilirsiniz. Kısacası liftinizi istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.
Matris Senkronizasyon Sistemi Liftinizin dengelemesini sağlayan sadece Enkay'a ait özel bir dengeleme sistemidir. Bu dengeleme sisteminde dengelemeyi yapan özel bir işlemci bloğu bulunmakta ve tamamı bu işlemi yapmak üzere tasarlanmıştır.

Liftiniz maksimum 1 cm senkron farkı ile çalışırak dünyada ki en mükemmel sistemler arasında yerini almıştır. 
Gelişmiş Güç Yönetim Sistemi Liftiniz 3 Faz (Sanayi Elektriği) ile çalışır ve dünyada eşine az rastlanır şekilde nötr akıma ihtiyacı olmadan çalışır. Şebekeden kaynaklı nötr enerji problemlerinden etkilenmez.
Liftiniz aynı zamanda faz kaybı, enerji düşüklüğü veya yüksekliği, faz sıralaması gibi değerleri ölçerek olabilecek şebeke hatalarına karşı kendini ve operatör güvenliğini en üst düzeyde korur.
Motorların oluşabilecek hatalara karşı korunması da gelişmiş güç yönetiminin bir unsurudur.
Liftinizin tüm enerji hattı tek bir özel kablo ile sağlanarak tüm kablolama kirliliği ortadan kaldırılmıştır.
Liftiniz operatör güvenliğinin üst düzeyde sağlanması adına kontrol, kumanda ve yardımcı cihazlarda  24 VDC akımla çalıştırılır.
Dokunmatik Ekran Liftin tüm değerlerini takip edebilmeniz artık daha kolay 5" dokunmatik ekran ile animasyonel kullanım kolaylığı sağlar.
Arıza Bilgi Sistemi Liftiniz liftte problem yaşayabileceğiniz 25 farklı arızayı, çözümünü ve arıza kaynağını operatöre aktaran sistemlerle donatılmıştır.
Kullanıcı Bilgilendirme Sistemi Liftinizde oluşabilecek hatalara ve kullanıcıların etkin kullanımının güçlendirebilmek adına uyarı sistemleri ile donatılmıştır. (Şebeke problemleri, Lift üzerindeki cihazların çalışma durumları, Liftin mesafe bilgileri, vs)
Şifreli Kullanıcı Tanımlama Liftinizin farklı kişi ya da kişilerce kullanımını istemediğiniz durumlarda sisteme 4 farklı tip personel tanımlayabilirsiniz. Liftinize usta atayıp, atanan usta dışında herhangi birinin kullanımını engelleyebilirsiniz. Aynı lifte 4 kullanıcıya kadar atama yaparak her bir usta ya da personelin çalışmalarını takip edebilirsiniz.
Kullanıcı Dostu Arayüz Tasarımı Liftinizde tüm detayları takip edebilmeniz ve rahat kullanım için ekran ve standart buton mevcuttur. 
Elektronik Güvenlik Sistemi Liftinizde hareketi sağlayan motorlar kontaktör denilen röleler vasıtasıyla sürülür kontaktörlerde en çok karşılaşılan sorunların başında yapışması (sürekli enerji akışı) bu durumda sistem sorunu algılayarak kontrolsüz hareketi durdurmakla kalmaz hangi kontaktörde arıza olduğunu operatöre bildirir.
Smart liftler elektronik olarak her iki motoru aynı anda hareket ettirerek çalışırlar ve bu işlemi sensörler vasıtayısla gerçekleştirirler.  Sütunların eşit hareketi sağlayan bu sensörlerden herhangi birinde bir sorun oluştuğunda sistem kendini korumaya alarak hareketi durdurur ve hangi sensörde arıza olduğunu operatöre bildirir.
Minimum ve Maksimum seviyelerde durdurma swichleri bulunur. Liftiniz konum bilgisi ile hareket ettiğinden dolayı bu swichlere ihtiyac duymazlar olabilecek hadiseleri engellemek adına sisteme ilave emniyet olarak takılırlar.
Çift Yataklamalı Sistem Sonsuz dişli mil lift üzerine çift yataklama ile bağlantılıdır. Bu durumda sürtünme katsayısı aşağı veya yukarı yönlü harekette olağan üstü düzeyde düşürülmüştür.
Sıvamalı Yağlama Sistemi Yağ haznesine doldurulan yağ süngerimsi özelliğe sahip keçeler yardımıyla emilir. Liftin her hareketinde mili sıvayarak yağlama yapar. Pompalı yada muadil sistemlerle kıyasla, kullanım yağının akması, gereksiz fazla yağ tüketimi, eksik yağlama gibi sorunları bertaraf eder.
Cebri Kilit - Güvenlik Sistemi Liftiniz ana taşıyıcı somun ve bu somunun hemen altında ikinci bir emniyet somunu ile çalışır. Liftinizde ayrıca bu iki somunla beraber çalışan kilit sistemi mevcuttur. Hem emniyet somunu hem kilit sistemi kullanılan ender ürünlerdendir. Özetle sistem ana taşıyıcı somun üzerinde hareket eder, zamanla ana somunun aşınması halinde yük emniyet somununa geçer bu sırada liftinizin kilit sistemi atar, Operatörün bu durumu anlaması güçtür lakin artık yük emniyet somunundadır, Tamirat işleminiz bittikten sonra yükü aşağıya indirillir, yeni bir tamirat işlemi için yükleme yapılınca kilit sistemi kilit damağına takılır ve yaklaşık 10 cm den daha yukarı bir harekete izin verilmez sistem mekanik olarak kilitlenir. Ana somun değişimi yapılmadan ve cebri kilit sistemi yuvasına oturtulmadan lift mekanik olarak servis modunda kalır. Bu sistemle hatalı yükleme dışında lift düşürmelerinin kesin olarak önüne geçilir. Enkay ürünlerinde 30 yılı aşkın süredir düşmüş lift örneğine rastlanmamasının altında yatan sebeplerin başında işte bu güvenlik sistemi gelir.
Acil Stop - Uyarı Sistemleri Liftinizde 1 adet acil durdurma butonu ve Sesli İkaz için 1 adet Buzzer bulunmaktadır. Opsiyonel olarak ilave Acil Stop, Flaşör Bağlantısı yuvaları mevcut olup siparişinize ek olarak yada daha sonra takılmasına olanak vardır.
Opsiyonel Aksesuarlar 5V-24V DC 1 A şarz istasyonu,  Akü şarz sistemi, Arıza tespit sistemi, Araç altı aydınlatma sistemi, Kolbaşı adaptörleri, Rampa Sistemi, 
Robotik Boyama Liftlerimiz full otomasyon boya tesisimizde insan eli değmeden elektro statik toz baya ile robotik boyama yapılarak üretilir. Liftin her noktasında eşit dağılmış boya, çeliği paslanma ve korezyona karşı  ömrünü uzatarak dışarıdan gelebilecek darbelere karşı görüntüsünü uzun süre korur.
Robotik Kaynak Liftlerimiz robotik kaynak ile insan eli değmeden üretilir. Personel kaynaklı hataların tamamı bertaraf edilerek banttaki tüm ürünlerde aynı hassasiyet ve mukavemet yakalanmış olur.
Lazer Kesim  Liftlerimiz tüm parçaları geleneksel yöntemlerin dışında lazer cihazlarla pürüzsüz olarak kesilir. Bu sayede gözle görülür kalitede bir ürüne sahip olmuş olursunuz.
Ergonomik Kol Tasarımı Liftinizin kol yapısı Z olarak adlandırılan minimum yüksekliği daha da düşürülmüş tasarımdır. Alçak araçların kaldırılması daha kolay ve pratik biçimde yapılabilir. Yerden yüksekliği minimum 10 cm olan herhangi bir aracı rahatlıkla kaldırmanıza olanak sağlar. 
Güncelleme Desteği Sistem iyileştirmelerini ömür boyu ücretsiz(yazılım) edinebilirsiniz.
İş Ortaklarımız Yerli sermayeye önem vererek alanında kendini ispatlamış TSE, CE belgeli firmaları iş ortaklarımız olarak seçiyoruz. Yerli imkan olmadığı durumlarda Türkiyede yatırım yapan iş ortakları tercih ediyoruz. İş ortaklarımızdan bazıları Schneider, Abb, Emas, Wago, Trio, Tense, Çetinkaya, Gwest, Mete Enerji,  v.s dir.
Servis Hizmetleri Türkiye çapında büyük şehirlerde bölge bayii ve muhtelif birçok ilde de bayi mevcuttur. Tüm müşterilerimiz ihtiyaç duyabilecekleri destek için çağrı merkezimizi arayabilir. Çözüm sağlanamaması durumunda en yakın bayii veya fabrika satış sonrası hizmetler biriminden yerinde servis hizmeti alabilirler.
Garanti Garanti şartları sağlanması kaydıyla imalat ve montaj hatalarına karşı 2 yıl garanti verilir. Opsiyonel olarak garanti süresi uzatılabilir.
Bakım-Servis Liftinize 6 ayda bir bakım yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca düzenli bakım yaptıran müşterilerimize 2 yıl sonunda ilave 1 yıl garanti hediye edilmektedir. Yılda bir fenni muayene ve kontrol yaptırmak çalışma bakanlığı genelgesi kapsamında zorunludur.
TEKNİK ÖZELLİKLER SMART2-3500 
Anma Yükü 3500Kg
Maks. Kaldırma Yüksekliği 1800mm
Min. Araç Yüksekliği 100mm
Toplam Genişlik 3300mm
Toplam Yükseklik 4000mm
Lazer Yardımcı  Opsiyonel
Ara Mesafe 2650mm
Akü Şarz Özelliği  Opsiyonel
Aydınlatma Sistemi  Opsiyonel
Pabuç Ayarı 100-150mm
Motor Gücü 2X2,6kW :380V
Enerji 380V
Sigorta Akımı 3X25A
Mil Hatvesi  5 Hatve
Somun Cinsi   12 Kalay Bronz
Sifreli Kullanım Özelliği  Var
Kullanıcı Yönetimi Var
Ce-Stop  Var
Log Kaydı Tutma  Var
Faz Koruma Var
Dil Seçeneği  Türkçe ve Opsiyonel İngilizce
Özelleştirilebilir Kontrol Sistemi  Var
Kullanıcı Yetki Tanımlama Sistemi   Var
Faz Sırası Rölesi  Var
Faz Kaybı Rölesi  Var
Servis Modu Seçimi  Var
Motor Koruma   Var
Pako Şalter Var
Sesli ikaz Var
Kontrollü iniş Sistemi  Var
Senkronizasyon  Full Otomatik
Ekran 5" Dokunmatik
Acil Stop  Var
Kontaktör Yapışma Kontrol Sistemi  Var
Limit Anahtarları Kontrol Sistemi  Var
Arıza Göstergesi  Var (Detaylı Gösterim)
Sütun Mesafe Göstergesi  Var (Animasyonel+ mm Cisinden)
Senkron Ölçüsü  : 10mm- Opsiyonel :2,5mm
Başlangıçta Senron  Var (Her Seviyede)
Kontrol Teknolojisi  4 Katman Elektronik Kart
Lift Arıza Tespit Sistemi  Var
Flaşör  Opsiyonel
Sensör Kontrol Sistemi Var
Otomatik Kol Kilidi Var
Min. Yükseklik Ayarı 100mm
Kol Yapısı Ön 2'li Teleskop
Kol Yapısı Arka  2'li Teleskop
Kol Uzatma Flanşı Var (18 Cm ye Kadar)
Kaldırma Süresi  Yaklaşık 60 Sn
Uygun Araç Tipleri  Binek, Hafif Ticari, Suv, Jip,
Araç Ebatı  5 – 9 kişilik minibüslere kadar.

 

30. Yıla Özel Kampanya 25

Taksit seçenekleri.
BANKA Tek Çekim 3 Taksit 6 Taksit 9 Taksit
112.246,58₺ 115.613,98₺ 118.981,37₺ 122.348,77₺

Bu kategorideki diğer ürünler


Geri Dön