Müşteri Hizmetleri:
(226) 550 0000

2 Sütunlu Akıllı Lift (Şasesiz) 4000 KG(SMART2-4000)


Marka - Model: ENKAY
Teslimat Süresi: Bölgesel sevkiyatlarda farklılık olabilir. 15 İş günü
Ürün Kodu: SMART2-4000
Bu üründe uygulanan en uygun kampanyalar
Kampanya :Kampanyaya özel %20 indirim

GENEL ÖZELLİKLER

Enkay Türkiye’de ve Dünyada kendi sınıfındaki en gelişmiş akıllı lift sistemini gururla dünya pazarına sunmuştur. Dünya pazarında &uu


4.750,00 €64.220,76₺


GENEL ÖZELLİKLER

Enkay Türkiye’de ve Dünyada kendi sınıfındaki en gelişmiş akıllı lift sistemini gururla dünya pazarına sunmuştur. Dünya pazarında ülkemizi en iyi şekilde temsil etmekten gurur duyuyoruz.

Şasesiz(Platformsuz), full elektronik kontrol sistemli, çift motorlu tasarım,

Otoblokajlı trapez vidalı mil, otomatik kilitleme özellikli döküm kilit cebri kilit, broz ana taşıyıcı somun, bronz emniyet somunu ile artırılmış 4 lü mekanik kilitleme sistemli

Tamamen robotik fikstür ve robotik kaynaklarla üretilen Türkiye’de sadece Enkay ürünlerinde bulunan ve dünyada sadece birkaç örneği bulunan en üst hassasiyetlerle üretilen sistemlerdendir.

Sütun ara mesafeleri genişletilmiş dizayn ile rahat yükleme ve boşaltma yapılabilmesi en üst düzeyde sağlanmıştır.

Otomatik yağlama sistemi ile minimum bakım maksimum performans ürünüdür.

Bronz taşıyıcı (ana) somun ve bronz emniyet somunu ile çift bronzlu ender ve maksimum güvenlikli sistemlerdendir.

Tamamen robotlarla robotik olarak full otomasyon entegre boya tesisinde elektro statik toz boya ile boyanmaktadır.

 

Ürünümüzün genel ve teknik özelliklerine daha yakından bakalım…

SMART2-4000

 

Özelleştirilebilir Kullanım

 

Liftinizi kendi tercihlerinize göre özelleştirebilirsiniz. Kullanıcı menüsünden özelleştirme yaptığınızda ve kaydettiğinizde liftiniz artık sizin daha önceden belirttiğiniz düzene göre çalışabilir. Minimum Yükseklik, Maksimum Yükseklik, Ce Stop Modu, Senkron ölçüsü vs. ayarlayabilirsiniz.
Örneğin: Jeep tarzı yerden yüksek araçlarda çalışıyorsunuz. Liftinizin alt durma konumunu yukarıya ayarlıyarak daha hızlı yükleme ve indirme yapabilirsiniz.
Tavan yüksekliği düşük bir çalışma ortamınız varsa maksimum yüksekliği düşük ayarlayabilirsiniz.
Lastik değişimi için kullanacaksınız ve sadece 0 cm ile 120 cm arası çalışmak istiyorsunuz, dilediğiniz ayarı yaparak liftinizin artık istediğiniz biçimde çalışmasını bir kaç tuşla yapabilirsiniz. Kısacası liftinizi istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

 

Matris Senkronizasyon Sistemi

 

Liftinizin dengelemesini sağlayan sadece Enkay'a ait özel bir dengeleme sistemidir. Bu dengeleme sisteminde dengelemeyi yapan özel bir işlemci bloğu bulunmakta ve tamamı bu işlemi yapmak üzere tasarlanmıştır.
Liftiniz maksimum 1 cm senkron farkı ile çalışırak dünyada ki en mükemmel sistemler arasında yerini almıştır.

 

Gelişmiş Güç Yönetim Sistemi

 

Liftiniz 3 Faz (Sanayi Elektriği) ile çalışır ve dünyada eşine az rastlanır şekilde nötr akıma ihtiyacı olmadan çalışır. Şebekeden kaynaklı nötr enerji problemlerinden etkilenmez.
Liftiniz aynı zamanda faz kaybı, enerji düşüklüğü veya yüksekliği, faz sıralaması gibi değerleri ölçerek olabilecek şebeke hatalarına karşı kendini ve operatör güvenliğini en üst düzeyde korur.
Motorların oluşabilecek hatalara karşı korunması da gelişmiş güç yönetiminin bir unsurudur.
Liftinizin tüm enerji hattı tek bir özel kablo ile sağlanarak tüm kablolama kirliliği ortadan kaldırılmıştır.
Liftiniz operatör güvenliğinin üst düzeyde sağlanması adına kontrol, kumanda ve yardımcı cihazlarda  24 VDC akımla çalıştırılır.

 

 

Dokunmatik Ekran

 

Liftin tüm değerlerini takip edebilmeniz artık daha kolay 5" dokunmatik ekran ile animasyonel kullanım kolaylığı sağlar.

 

Arıza Bilgi Sistemi

 

Liftiniz liftte problem yaşayabileceğiniz 25 farklı arızayı, çözümünü ve arıza kaynağını operatöre aktaran sistemlerle donatılmıştır.

 

Kullanıcı Bilgilendirme Sistemi

 

Liftinizde oluşabilecek hatalara ve kullanıcıların etkin kullanımının güçlendirebilmek adına uyarı sistemleri ile donatılmıştır. (Şebeke problemleri, Lift üzerindeki cihazların çalışma durumları, Liftin mesafe bilgileri, vs)

     

 

 

 

 

 

Şifreli Kullanıcı Tanımlama

Liftinizin farklı kişi ya da kişilerce kullanımını istemediğiniz durumlarda sisteme 4 farklı tip personel tanımlayabilirsiniz. Liftinize usta atayıp, atanan usta dışında herhangi birinin kullanımını engelleyebilirsiniz. Aynı lifte 4 kullanıcıya kadar atama yaparak her bir usta ya da personelin çalışmalarını takip edebilirsiniz.

Kullanıcı Dostu Arayüz Tasarımı

Liftinizde tüm detayları takip edebilmeniz ve rahat kullanım için ekran ve standart buton mevcuttur.

Elektronik Güvenlik Sistemi

Liftinizde hareketi sağlayan motorlar kontaktör denilen röleler vasıtasıyla sürülür kontaktörlerde en çok karşılaşılan sorunların başında yapışması (sürekli enerji akışı) bu durumda sistem sorunu algılayarak kontrolsüz hareketi durdurmakla kalmaz hangi kontaktörde arıza olduğunu operatöre bildirir.

Smart liftler elektronik olarak her iki motoru aynı anda hareket ettirerek çalışırlar ve bu işlemi sensörler vasıtayısla gerçekleştirirler.  Sütunların eşit hareketi sağlayan bu sensörlerden herhangi birinde bir sorun oluştuğunda sistem kendini korumaya alarak hareketi durdurur ve hangi sensörde arıza olduğunu operatöre bildirir.

Minimum ve Maksimum seviyelerde durdurma swichleri bulunur. Liftiniz konum bilgisi ile hareket ettiğinden dolayı bu swichlere ihtiyac duymazlar olabilecek hadiseleri engellemek adına sisteme ilave emniyet olarak takılırlar.

Çift Yataklamalı Sistem

Sonsuz dişli mil lift üzerine çift yataklama ile bağlantılıdır. Bu durumda sürtünme katsayısı aşağı veya yukarı yönlü harekette olağan üstü düzeyde düşürülmüştür.

Sıvamalı Yağlama Sistemi

Yağ haznesine doldurulan yağ süngerimsi özelliğe sahip keçeler yardımıyla emilir. Liftin her hareketinde mili sıvayarak yağlama yapar. Pompalı yada muadil sistemlerle kıyasla, kullanım yağının akması, gereksiz fazla yağ tüketimi, eksik yağlama gibi sorunları bertaraf eder.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cebri Kilit - Güvenlik Sistemi

Liftiniz ana taşıyıcı somun ve bu somunun hemen altında ikinci bir emniyet somunu ile çalışır. Liftinizde ayrıca bu iki somunla beraber çalışan kilit sistemi mevcuttur. Hem emniyet somunu hem kilit sistemi kullanılan ender ürünlerdendir. Özetle sistem ana taşıyıcı somun üzerinde hareket eder, zamanla ana somunun aşınması halinde yük emniyet somununa geçer bu sırada liftinizin kilit sistemi atar, Operatörün bu durumu anlaması güçtür lakin artık yük emniyet somunundadır, Tamirat işleminiz bittikten sonra yükü aşağıya indirillir, yeni bir tamirat işlemi için yükleme yapılınca kilit sistemi kilit damağına takılır ve yaklaşık 10 cm den daha yukarı bir harekete izin verilmez sistem mekanik olarak kilitlenir. Ana somun değişimi yapılmadan ve cebri kilit sistemi yuvasına oturtulmadan lift mekanik olarak servis modunda kalır. Bu sistemle hatalı yükleme dışında lift düşürmelerinin kesin olarak önüne geçilir. Enkay ürünlerinde 30 yılı aşkın süredir düşmüş lift örneğine rastlanmamasının altında yatan sebeplerin başında işte bu güvenlik sistemi gelir.

Acil Stop - Uyarı Sistemleri

Liftinizde 1 adet acil durdurma butonu ve Sesli İkaz için 1 adet Buzzer bulunmaktadır. Opsiyonel olarak ilave Acil Stop, Flaşör Bağlantısı yuvaları mevcut olup siparişinize ek olarak yada daha sonra takılmasına olanak vardır.

Opsiyonel Aksesuarlar

5V-24V DC 1 A şarz istasyonu,  Akü şarz sistemi, Arıza tespit sistemi, Araç altı aydınlatma sistemi, Kolbaşı adaptörleri, Rampa Sistemi,

Robotik Boyama

Liftlerimiz full otomasyon boya tesisimizde insan eli değmeden elektro statik toz baya ile robotik boyama yapılarak üretilir. Liftin her noktasında eşit dağılmış boya, çeliği paslanma ve korezyona karşı  ömrünü uzatarak dışarıdan gelebilecek darbelere karşı görüntüsünü uzun süre korur.

Robotik Kaynak

Liftlerimiz robotik kaynak ile insan eli değmeden üretilir. Personel kaynaklı hataların tamamı bertaraf edilerek banttaki tüm ürünlerde aynı hassasiyet ve mukavemet yakalanmış olur.

Lazer Kesim

Liftlerimiz tüm parçaları geleneksel yöntemlerin dışında lazer cihazlarla pürüzsüz olarak kesilir. Bu sayede gözle görülür kalitede bir ürüne sahip olmuş olursunuz.

Ergonomik Kol Tasarımı

Liftinizin kol yapısı Z olarak adlandırılan minimum yüksekliği daha da düşürülmüş tasarımdır. Alçak araçların kaldırılması daha kolay ve pratik biçimde yapılabilir. Yerden yüksekliği minimum 10 cm olan herhangi bir aracı rahatlıkla kaldırmanıza olanak sağlar.

 

 

 

 

 

Güncelleme Desteği

Sistem iyileştirmelerini ömür boyu ücretsiz(yazılım) edinebilirsiniz.

İş Ortaklarımız

Yerli sermayeye önem vererek alanında kendini ispatlamış TSE, CE belgeli firmaları iş ortaklarımız olarak seçiyoruz. Yerli imkan olmadığı durumlarda Türkiyede yatırım yapan iş ortakları tercih ediyoruz. İş ortaklarımızdan bazıları Schneider, Abb, Emas, Wago, Trio, Tense, Çetinkaya, Gwest, Mete Enerji,  v.s dir.

Servis Hizmetleri

Türkiye çapında büyük şehirlerde bölge bayii ve muhtelif birçok ilde de bayi mevcuttur. Tüm müşterilerimiz ihtiyaç duyabilecekleri destek için çağrı merkezimizi arayabilir. Çözüm sağlanamaması durumunda en yakın bayii veya fabrika satış sonrası hizmetler biriminden yerinde servis hizmeti alabilirler.

Garanti

Garanti şartları sağlanması kaydıyla imalat ve montaj hatalarına karşı 2 yıl garanti verilir. Opsiyonel olarak garanti süresi uzatılabilir.

Bakım-Servis

Liftinize 6 ayda bir bakım yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca düzenli bakım yaptıran müşterilerimize 2 yıl sonunda ilave 1 yıl garanti hediye edilmektedir. Yılda bir fenni muayene ve kontrol yaptırmak çalışma bakanlığı genelgesi kapsamında zorunludur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

TEKNİK ÖZELLİKLER

 

Anma Yükü

4000Kg

Maks. Kaldırma Yüksekliği

1800mm

Min. Araç Yüksekliği

100mm

Toplam Genişlik

3300mm

Toplam Yükseklik

4000mm

Lazer Yardımcı

 Opsiyonel

Ara Mesafe

2650mm

Akü Şarz Özelliği

 Opsiyonel

Aydınlatma Sistemi

 Opsiyonel

Pabuç Ayarı

100-150mm

Motor Gücü

2X2,6kW :380V

Enerji

380V

Sigorta Akımı

3X25A

Mil Hatvesi

 5 Hatve

Somun Cinsi

 12 Kalay Bronz

Sifreli Kullanım Özelliği

 Var

Kullanıcı Yönetimi

Var

Ce-Stop

 Var

Log Kaydı Tutma

 Var

Faz Koruma

Var

Dil Seçeneği

 Türkçe ve Opsiyonel İngilizce

Özelleştirilebilir Kontrol Sistemi

 Var

Kullanıcı Yetki Tanımlama Sistemi

 Var

Faz Sırası Rölesi

 Var

Faz Kaybı Rölesi

 Var

Servis Modu Seçimi

 Var

Motor Koruma

 Var

Pako Şalter

Var

Sesli ikaz

Var

Kontrollü iniş Sistemi

Var

Senkronizasyon

 Full Otomatik

Ekran

5" Dokunmatik

Acil Stop

 Var

Kontaktör Yapışma Kontrol Sistemi

 Var

 

 

 

 

TEKNİK ÖZELLİKLER

Limit Anahtarları Kontrol Sistemi

 Var

Arıza Göstergesi

 Var (Detaylı Gösterim)

Sütun Mesafe Göstergesi

 Var (Animasyonel+ mm Cisinden)

Senkron Ölçüsü

 : 10mm- Opsiyonel :2,5mm

Başlangıçta Senron

 Var (Her Seviyede)

Kontrol Teknolojisi

 4 Katman Elektronik Kart

Lift Arıza Tespit Sistemi

 Var

Flaşör

 Opsiyonel

Sensör Kontrol Sistemi

Var

Otomatik Kol Kilidi

Var

Min. Yükseklik Ayarı

100mm

Kol Yapısı Ön

2'li Teleskop

Kol Yapısı Arka

 2'li Teleskop

Kol Uzatma Flanşı

Var (18 Cm ye Kadar)

Kaldırma Süresi

 Yaklaşık 60 Sn

Uygun Araç Tipleri

 Binek, Hafif Ticari, Suv, Jip,

Araç Ebatı

 5 – 9 kişilik minibüslere kadar.

 

Kampanyaya özel %20 indirim

Taksit seçenekleri.
BANKA Tek Çekim 3 Taksit 6 Taksit 9 Taksit
75.780,50₺ 78.053,91₺ 80.327,33₺ 82.600,74₺

Bu kategorideki diğer ürünler


Geri Dön